brand: "brother"
price: "3193434₫"
currency: VND
in_stock: true
reviews_count: 13
category: "Brother"
store_origin: VN
region: Vietnam
---
**Brand:** brother
**Price:** 3193434₫
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🎯 Print smart, look sharp—because your work deserves nothing less!
## Best For
- brother enthusiasts
## Why This Product
- Trusted brother brand quality
## Features
- Cartridge
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B000UCCQ50 |
| Additional Printer Functions | Print Only |
| B&W Pages per Minute | 1.0 |
| Best Sellers Rank | 140,782 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 8,165 in Inkjet Printer Ink Cartridges |
| Box Contents | Inkjet Cartridges |
| Brand Name | Brother |
| Color Depth | 24 bpp |
| Color Pages per Minute | 1.0 |
| Colour | Cyan/Magenta/Yellow |
| Compatible Cartridge | BROTHER LC1000RBWBP |
| Compatible Devices | Printer |
| Control Method | Remote |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (108) |
| Dual-sided printing | Yes |
| Duplex | Automatic |
| Global Trade Identification Number | 05014047560439 |
| Hardware Interface | USB |
| Initial Page Print Time | 15 seconds |
| Ink Colour | Cyan, Magenta, Yellow |
| Item Dimensions D x W x H | 1D x 1W x 1H millimetres |
| Manufacturer | BROTHER |
| Maximum Copies Per Run | 400 |
| Maximum Copy Resolution Black and White | 4800 x 1200 dpi |
| Maximum Copy Resolution Color | 4800 x 1200 dpi |
| Maximum Copy Speed Black and White | 1 ppm |
| Maximum Print Resolution Black and White | 4800 x 1200 dpi |
| Maximum Sheet Capacity | 400 |
| Maximum Supported Paper Size | A4/Letter |
| Maximum print Resolution Color | 4800 x 1200 dpi |
| Model Name | 233410 |
| Model Number | 233410 |
| Model Series | LC1000 |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth |
| Number of Drivers | 2 |
| Other Special Features of the Product | Auto Power On |
| Paper Size | 21 centimeters |
| Print media | Labels |
| Printer Output Type | Colour |
| Printer Type | Dye Sublimation |
| Processor Count | 1 |
| Product Warranty | 3 Years |
| Resolution | 4800 x 1200 |
| Scanner Type | Flatbed |
| Series Number | 1 |
| Specific Uses For Product | Brother Inkjet Printer Cartridge (Color) |
| Total USB 2.0 Ports | 1 |
| Total USB Ports | 1 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Warranty Type | limited warranty |
## Product Details
- **Connectivity technology:** Bluetooth
- **Max print speed monochrome:** 1.0
- **Maximum print speed (colour):** 1.0
- **Model name:** 233410
- **Printer output:** Colour
- **Printing technology:** Dye Sublimation
- **Product dimensions:** 1D x 1W x 1H millimetres