title: "Greenworks Pro 10-Inch 80V Tiller TL80L210 2Ah Battery Included, Black And Green"
---
# Greenworks Pro 10-Inch 80V Tiller TL80L210 2Ah Battery Included, Black And Green
**Price:** 64372516₫
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Greenworks Pro 10-Inch 80V Tiller TL80L210 2Ah Battery Included, Black And Green
- **How much does it cost?** 64372516₫ with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07C7HNXDC |
| Best Sellers Rank | #45,948 in Patio, Lawn & Garden ( See Top 100 in Patio, Lawn & Garden ) #57 in Power Tillers |
| Brand | Greenworks |
| Brand Name | Greenworks |
| Color | Black And Green |
| Customer Reviews | 4.2 out of 5 stars 332 Reviews |
| Item Dimensions D x W x H | 30"D x 8"W x 6"H |
| Item Type Name | 2Ah Battery Included |
| Manufacturer | Greenworks |
| Manufacturer Part Number | TL80L210 |
| Material | Alloy Steel |
| Material Type | Alloy Steel |
| Model Number | TL80L00 |
| Operation Mode | Electric |
| Power Source | Battery Powered |
| Product Dimensions | 30"D x 8"W x 6"H |
| UPC | 841821025328 |
| Unit Count | 1.0 Count |
## Product Details
- **Brand:** Greenworks
- **Color:** Black And Green
- **Product Dimensions:** 33.5"D x 15.13"W x 17"H
- **Material:** Alloy Steel
## Images
## Questions & Answers
**Q: can this be used to till new garden soil?**
A: Hello there,
**Q: Will this work with a 60V battery?**
A: Hello Eldeil,
**Q: In what country is it manufactered?**
A: This unit was manufactured in China.
**Q: Can anyone tell me what the width is at the widest point on this machine?**
A: Hello there,
The width of the unit is 14".
## Frequently Bought Together
- Greenworks Pro 80V 10 inch Cultivator with 2Ah Battery and Charger, TL80L210, Black And Green
- Greenworks 80V 18" Brushless Cordless Chainsaw (Great For Tree Felling, Limbing, Pruning, and Firewood) / 75+ Compatible Tools), 2.0Ah Battery and Rapid Charger Included