| ASIN | B0DNY7YV16 |
| Age Range Description | Adult |
| Antenna Location | Music, Calling, Travel |
| Audio Driver Size | 30 Millimeters |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Battery Average Life | 30 Hours |
| Battery Charge Time | 3 minutes |
| Best Sellers Rank | #41,491 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,051 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Brand Name | Sony |
| Built-In Media | Headphone, Hard Case, Headphone Stand and Cleaning Cloth |
| Cable Features | Detachable |
| Carrying Case Color | Silver |
| Carrying Case Material | Hard |
| Color | Silver |
| Compatible Devices | Bluetooth-enabled devices |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Control Method | Touch |
| Control Type | Media Control |
| Customer Reviews | 4.2 4.2 out of 5 stars (26) |
| Earpiece Shape | Over-ear cups |
| Enclosure Material | Leather, Metal, Plastic |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Frequency Response | 2.4 GHz |
| Headphone Folding Features | Over Ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Impedance | 48 Ohms |