| ASIN | B0CYQ1LLKD |
| Best Sellers Rank | #140 in Appliances ( See Top 100 in Appliances ) #6 in Freestanding Ranges |
| Brand Name | TOSHIBA |
| Capacity | 70 Liters |
| Controls Type | Knob |
| Customer Reviews | 3.8 3.8 out of 5 stars (167) |
| Drawer Type | Broiler |
| Efficiency | Efficient |
| Finish Types | Painted |
| Form Factor | Freestanding |
| Fuel Type | Gas |
| Heating Element | Sealed |
| Included Components | only Machine |
| Installation Type | Freestanding |
| Item Dimensions D x W x H | 57D x 60W x 85H centimeters |