title: "Nano77 Series, 75 inch NanoCell 4K SmartTV, Model 75NANO776RA | 1 Year Warranty."
brand: "lg"
---
# NanoCell Colors 75-inch Display AI Processor 4K Nano77 Series, 75 inch NanoCell 4K SmartTV, Model 75NANO776RA | 1 Year Warranty.
**Brand:** lg
**Price:** 112682893₫
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🎉 Elevate Your Entertainment Game!
## Quick Answers
- **What is this?** Nano77 Series, 75 inch NanoCell 4K SmartTV, Model 75NANO776RA | 1 Year Warranty. by lg
- **How much does it cost?** 112682893₫ with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- lg enthusiasts
## Why This Product
- Trusted lg brand quality
## Key Features
- • **Vibrant Visuals:** Experience pure colors with cutting-edge NanoCell technology.
## Overview
## Description
Nano77 Series, 75 inch NanoCell 4K SmartTV, Model 75NANO776RA | 1 Year Warranty.
## Features
- Pure Colors made by NanoCell Technology
- A smarter viewing experience with the α5 AI Processor 4K Gen6
- Smart Functionality, including ThinQ AI and WebOS.
- Streaming built-in, including LG Channels, Netflix, Apple TV+, and Disney+
## Product Details
- **Screen size:** 75 Inches
- **Display technology:** 4K UHD IPS
- **Resolution:** 4K
- **Refresh rate:** 120
- **Special features:** Smart
- **Included components:** Stand, TV
- **Connectivity technology:** USB, HDMI
- **Product dimensions:** 20D x 182W x 111.5H centimeters
- **Supported Internet services:** Netflix
## Images
## Frequently Bought Together
- LG Nano77 Series, 75 inch NanoCell 4K SmartTV, Model 75NANO776RA | 1 Year Warranty.
- Skill Tech Skilltech fixed wall mount for 32-80 inch screen - sh65f, Skill Tech
- NB North Bayou Full Motion TV Wall Mount for Most 32-55 Inch Computer Monitors and TVs, Adjustable Tilting, Rotating.Weight up to 60lbs (32" to 55")