🎶 Elevate your audio experience with the WH-1000XM5!
| ASIN | B09Z2S9FSX |
| Additional Features | Noise Cancellation |
| Age Range Description | Adult |
| Antenna Location | Audio Monitoring |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Battery Average Life | 30 Hours |
| Battery Charge Time | 3 minutes |
| Best Sellers Rank | #140,793 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #2,438 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Brand Name | Sony |
| Built-In Media | Protective Case |
| Cable Features | Without Cable |
| Carrying Case Color | Silver |
| Carrying Case Material | Fabric, Plastic |
| Carrying Case Weight | 100 Grams |
| Color | Silver |
| Compatible Devices | Devices with Bluetooth capabilities |
| Connectivity Technology | Wired, Wireless |
| Control Method | Voice |
| Control Type | Media Control |
| Controller Type | Touch |
| Customer Package Type | Rigid or padded packaging |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (605) |
| Earpiece Shape | Rounded |
| Enclosure Material | Leather |
| Frequency Range | 4 Hz - 40,000 Hz |
| Frequency Response | 40000 Hz |