| ASIN | B0041JM6GM |
| Best Sellers Rank | 1,196 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 12 in Network Switches |
| Box Contents | TP-Link TL-SF1008D |
| Brand Name | TP-Link |
| Case Material Type | Plastic |
| Color | White |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Printer |
| Country of Origin | China |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (1,426) |
| Data Transfer Rate | 100 Megabits Per Second |
| Global Trade Identification Number | 06935364083106 |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 13.5L x 7.9W x 2.3H centimetres |