Cocar 15" CCTV Monitor Security Monitor Screen BNC VGA HDMI LCD Display for Home Security Systems Surveillance Camera STB 1024x768 Built-in Speaker Vesa Wall Mounting
| ASIN | B08PJZ8MZ1 |
| Additional Features | Built-In Speakers |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Best Sellers Rank | #96 in Security Monitors & Displays |
| Brand | Cocar |
| Brightness | 500 cd/m2 |
| Built-In Media | Monitor |
| Connectivity Technology | USB |
| Contrast Ratio | 700:1 |
| Customer Reviews | 3.4 3.4 out of 5 stars (14) |
| Display Resolution Maximum | 1024 x 768 |
| Display Technology | LCD |
| Display Type | LED |
| Hardware Connectivity | HDMI, USB, VGA |
| Has Color Screen | Yes |
| Item Dimensions D x W x H | 1.97"D x 14.57"W x 13.78"H |
| Manufacturer | Cocar |
| Model Name | 15-CCTVMON |
| Model Number | 15-CCTVMON |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Native Resolution | 1024x768 |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Processor Count | 1 |
| Refresh Rate | 60 Hz |