| ASIN | B09V9BNRFW |
| Additional Features | Timer |
| Alarm Clock | Yes |
| Batteries are Included | No |
| Best Sellers Rank | #12,867 in Office Products ( See Top 100 in Office Products ) #10 in Time Cards |
| Brand Name | Pyramid Time Systems |
| Clock Form | Time Clock |
| Color | White |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (514) |
| Dial Color | White |
| Display Type | Analog |
| Included Components | 500 units of the 44100-10 time cards |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Item Dimensions W x H | 3.5"W x 9"H |
| Item Type Name | 44100-10PK5 Time Cards |
| Item Weight | 2.17 Kilograms |
| Manufacturer | Pyramid Time Systems |
| Manufacturer Part Number | 44100-10PK5 |
| Manufacturer Warranty Description | N/a. |
| Material Type | Paper |
| Model Number | 44100-10PK5 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number of Items | 500 |
| Operation Mode | Electrical |
| Power Source | Battery Powered |
| Room Type | Office |
| Shape | Rectangular |
| Size | 500 pk |
| Style Name | Modern |
| Theme | Plain |
| UPC | 044942798908 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Warranty Type | Limited |
| Watch Movement | Automatic |
T**J
Great price!
A**Y
Inexpensive and functional time cards
These time cards... keep time. They work in our Pyramid punch clock.
H**N
They are good quality and very useful
Good quality easy to use
A**Y
Office
Great product
T**S
Perfect for time keeping
Perfect for my payroll time keeping
L**A
recomendada para este tipo de Time systems
S**.
Duplicate Numbers
R**R
great
Great
S**E
good
N**E
Good
S**F
A**R
Great value in a bulk pack. About 50% of off standard package prices.