The STORMGUARD 02SR0720838DWO Door Brush Seal offers an 838mm dark oak finish draught excluder that seals gaps up to 25mm under doors. Featuring adjustable fixing slots and a hinged cover to conceal fixings, it can be cut to size for a perfect fit. Lightweight at 330g, it includes all necessary fixings for quick, hassle-free installation.
| Manufacturer | STORMGUARD |
| Part Number | 02SR0720838DWO |
| Product Dimensions | 83.8 x 0.8 x 4.8 cm; 330 g |
| Item model number | 02SR0720838DWO |
| Size | 838mm (2'9") |